چهار فصل ازدواج!

Book-Chahar-Fasle-Ezdevaj8b8584

این ضرب المثل قدیمی را به خاطر می آورید؟ (( دو صد گفته چون نیم کردار نیست))، برای اکثر مردم چنین موضوعی در مورد عشق صادق است.

اگر زبان عشق اولیه ی همسرتان خدمت کردن است، هیچ چیز از نظر عاطفی برای او مفیدتر از نمونه های ساده ای از کمک کردن نیست. روزی ماکسین که پانزده سال پیش ازدواج کرده بود و خیلی از ازدواجش ناامید شده بود، به دفترم آمد. به حرف هایش گوش کنید:

((دیوید را درک نمی کنم. هر روز به من می گوید که عاشقتم اما هیچ وقت به من کمک نمی کند، وقتی ظرف ها را می شویم فقط روی کاناپه می نشیند و تلویزیون تماشا می کند. حتی یک لحظه هم به فکرش نمی رسد که کمکم کند. از شنیدن ((عاشقت هستم)) خسته شدم. اگر عاشقم بود سعی می کرد کمکم کند!

زبان عشق اولیه ی ماکسین کمک کردن است ( نه کلمات تأیید کننده) و با این که همسرش، دیوید عاشق او بود اما هنوز یاد نگرفته بود که به زبانی صحبت کند که او احساس دوست داشته شدن کند. اما وقتی من و دیوید با هم صحبت کردیم و او کتاب “پنج زبان عشق” را مطالعه کرد، متوجه موضوع شد و از آن به بعد با زبان عشق ماکسین به تدریج پر شد و ازدواجشان از زمستان به تابستان تغییر یافت.

بار دوم که با ماکسین صحبت کردم گفت:

فوق العاده است. ای کاش ده سال پیش به دفتر شما می آمدم. چیزی در مورد زبان عشق نمی دانستم، فقط می دانستم که احساس دوست داشته شدن نمی کنم.

اگر همسرتان زبان عشق شما را بلد نیست، خواندن این کتاب را به شما پیشنهاد میکنیم.

کتابی که با خواندش مشکلات خود را یک به یک حل خواهید کرد

چهارفصل ازدواج

گری چاپمن

دسته‌بندی‌ها: خواندی ها

برچسب‌ها: ,,,

دیدگاه خود را ارسال کنید

آدرس ایمیل شما در هیچ‌جا منتشر نخواهد شد.